SĂPTĂMÂNA EUROPEANĂ A SPORTULUI

ACTIVITĂȚI SPORTIVE DESFĂȘURATE LA LICEUL „MIHAI VITEAZUL”- BUMBEȘTI -JIU

27-lX-2022 „Alergarea- trambulină pentru o viață activă”- Concurs de ștafetă pe 30 m.între clase. Au participat primii 4 elevi de la clase, cu timpii cei mai buni. În cadru festiv ,au fost premiate cu diplome primele 3 locuri.

Locul – I -clasa XII A

Locul – Il – clasa XI A

Locul -lll -clasa X A

28 -IX- 2022 „Pledoarie pentru mișcare, în joc”-Meci demonstrativ de volei,- disputat între o Selecționată formată din elevi ai claselor a lX a și a XII a și o alta ,formată din elevi ai claselor a X a și a Xl a. Elevii au manifestat interes ,dăruire și emulație pe tot parcursul întrecerii. Rezultatul meciului a fost 2 la 1, pentru Selecționata claselor a X a și a Xl a. La sfârșitul acestei activități, elevilor li s-au înmânat diplome.

Coordonator: prof. Munteanu Mihaela Roxana.

Previous Article
Next Article