Campionat Volei Etapa Județeană

Sambătă ,17 -dec-2022 ,a avut loc ETAPA JUDEȚEANĂ DE VOLEI ,disputată în cadrul OLIMPIADEI SPORTULUI ȘCOLAR . La volei-băieți , echipele participante au fost : Liceul „Mihai Viteazul ” -Bumbești -Jiu (prof.antrenor Munteanu Roxana) , Colegiul National Tudor Vladimirescu ,Colegiul Național Ecaterina Teodoroiu, Colegiul Național Spiru Haret ,Colegiul Virgil Madgearu și Colegiul Ion Mincu. Echipa liceului nostru a obținut victorii în meciurile disputate cu Spiru Haret și Ecaterina Teodoroiu ,calificandu-se ,în finală, cu Tudor Vladimirescu..FINALĂ PE CARE A ȘI CASTIGAT-O. !!! Jocul din finală a fost echilibrat, din punct de vedere tehnico-tactic și extrem de frumos ,din punct de vedere al emulației și dorinței de victorie…Clasamentul final a fost :

LOCUL I – Lic.”Mihai Viteazul” -Bumbești -Jiu ,

LOCUL II -Colegiul Naț.Tudor Vladimirescu ,

LOCUL III –Colegiul Naț.Ecaterina Teodoroiu

FELICITĂRI BĂIEȚILOR NOȘTRI..!! ??

Previous Article
Next Article