Departamentul de Electroenergetica

Hai să construim împreună viitorul despre care visăm!

Departamentul de Electroenergetica așteaptă cu entuziasm generația nouă de studenți, să contribuie cu idei noi, cu visuri noi, cu o doză nouă de energie, la construcția lumii moderne în care energia electrică devine din ce în ce mai importantă.

Dascăli cu experiență și prestigiu internațional, laboratoare echipate cu aparatură de ultima generație, colaborări strânse cu cei mai importanți angajatori din regiunea de vest al României, și o serie de activități extrașcolare pentru formarea de noi competențe, specializarea Ingineria Sistemelor Electroenergetice are rețeta perfectă pentru a pregăti ingineri electroenergeticei de mare valoare și de mare perspectivă.

Alătură-te inginerilor care țin lumea în mișcare și construiesc viitorul omenirii în care energia electrică va ocupa o poziție centrală.

Înscrie-te online! Alege Ingineria Sistemelor Electroenergetice!

https://et.upt.ro/ro/pagina/admitere-licenţă-concurs-de-dosare?fbclid=IwAR0JMsOiaUa9Vi7uW-nkZqre7UQ-AYLYwSvCMI2gN_ET-X9ONY46FXUrJTU

https://www.facebook.com/ISEE.UPT?__tn__

Previous Article
Next Article